Misjonikoor

Mustamäe koguduse ja Misjonikoori jõulutervitus 2023:

2020. aastal tuli kogudusele imeline võimalus kutsuda oma koguduse alla juba laiemalt tuntust kogunud Misjonikoor dirigent Maarja Vardja juhendamisel. Maarja Vardja oli juba mitmeid aastaid kaunistanud pereteenistusi oma muusikaga ning 2020. aastast kannab ta ka koguduse kantori ametit.

Misjonikoor loodi EELK Misjonikeskuse juurde 1987. aasta lõpus ning on tegutsenud tänini. Kooriliikmed on pärit väga erinevatest kogudustest ja erinevatest Eesti paigust. Misjonikoori eesmärk on kuulutada muusika ja sõna kaudu evangeelset sõnumit. Tavapäraselt saab Misjonikoor kokku üks kord kuus laupäeval, kui toimub harjutuspäev või laulmine mõnel sündmusel. Misjonikoor on läbi aastakümnete korraldanud paljudes Eestimaa paikades muusika ja sõna õhtuid, mis sisaldavad lauljate tunnistusi, pikemat sõnumit, palveküünalde süütamist, eestpalvete osa ja võimalust tulla altari juurde palvele.

2021. ja 2022. aastal etendus uusloominguna Mustamäe koguduse ja Misjonikoori suur ühisprojekt muusikal “Valgus Valguses”, mille muusika autor on koguduse kantor Maarja Vardja ning libreto autor koguduse juhatuse esinaine Jaana Maria Unga. Muusikal “Valgus Valguses” pälvis EELK poolt tiitli “Aasta tegu 2021”.