Annetused

Mustamäe kogudus toimib peamiselt annetuste toel. Nii kirikuhoone valmis ehitamine kui igapäevane töö vajab rahalisi ressursse. Iga inimese panus, ükskõik kui suur või väike, on väga oluline. Lisaks rahale saab annetada ka oma aega, sest jätkuvalt on väga oodatud vabatahtlikud töötegijad erinevatele töölõikudele. 

Miks on oluline toetada oma kogudust? 

Esiteks sellepärast, et ristimise kaudu on Jeesus meid oma jüngriks kutsunud ja leeripäeval oleme tõotanud püsida selles usus ja teenida kogudust nende andidega, mis meile on antud. Kogudus on meie teine perekond, mille eest tuleb selle liikmetel ühiselt hoolt kanda. 

Teiseks, kogudus vajab Sinu toetust, sest ilma selleta ei saaks me tegutseda. Koguduse peamine sissetulek põhineb liikmeannetustel ning see tagab igapäevase toimimise, jumalateenistusliku elu järjepidevuse ning töö mitmete sihtgruppidega. 

Kolmandaks kutsub Piibel meid osa tagasi andma sellest, mida Jumal meile on andnud. 

Kõige mugavam on oma annetus teha igakuise püsikorraldusena, siis ei lähe annetuse tegemine meelest ning kogudusel on vajalikud ressursid igapäevatöö jaoks olemas. Kellele püsikorraldus ei sobi, saab oma liikmeannetuse tasuda tavalise ülekandega või tuua see sularahas enne või pärast pühapäevast jumalateenistust koguduse vaimuliku kätte. Liikmeannetuse suurus on soovitatavalt 1-10% kuu sissetulekust.

Annetusi on võimalik teha koguduse töö toetamiseks, kiriku ehitamise heaks või liikmeannetuseks. Ühekordset annetust saab teha alloleva vormi abil või pangaülekandega koguduse arveldusarvele.

ANNETUSTE LIIDES

ANNETUSED KOGUDUSE TÖÖ HEAKS:

EELK Mustamäe Maarja Magdaleena kogudus
Luminor pank, konto: EE311700017002962090
LHV pank, konto: EE757700771000677814

ANNETUSED MUSTAMÄELE KIRIKU EHITAMISE HEAKS:
EELK Mustamäe Maarja Magdaleena kogudus
Luminor pank, konto: EE241700017003221206
SWIFT/BIC kood: RIKOEE22

Annetamisega on seotud tulumaksusoodustus  

EELK Mustamäe Maarja Magdaleena kogudus on tulumaksusoodustusega organisatsioonide nimekirjas. See tähendab, et eraisik saab igalt annetuselt taotleda tulumaksu tagasi (annetaja isikukood ja annetussumma edastatakse meie poolt Maksu- ja Tolliametile ning see kajastub eeltäidetud tuludeklaratsioonis).

Ettevõtte jaoks on tulumaksusoodustusega annetus, mis moodustab kuni 10% eelmise majandusaasta kasumist või 3% jooksva kalendriaasta sotsiaalmaksuga maksustatavast palgafondist. Ka juriidiliste isikute annetuste kohta edastab Kaarli kogudus andmed Maksu- ja Tolliametilt järgmise majandusaasta alguses.

Annetust tehes sisestage ka oma isikukood – see annab võimaluse annetuse deklareerida ja saada annetuse summalt tagasi tulumaksu. Enda andmeid sisestades nõustute meie privaatsuspoliitikaga.

Jumal õnnistagu iga andjat ja lahkest südamest tulnud andi, olgu see suur või väike!